Tehnoloģija “executive search” (headhunting) tiek pielietota gadījumos, kad kompānijai ir nepieciešams atrast  un piesaistīt galvenos menedžerus un kāda noteikta virziena speciālistus. Meklēšana tiek veikta “tiešā” ceļā (nepublicējot sludinājumus par vakancēm Masu Medijos) noteiktam uzdevumam, ņemot vērā kompānijas īpatnības, vadības stilu un vadītāja personības īpašības, atklājot kandidāta profesionālās un personības īpašības.

Šī ir visefektīvākā un arī visdarbietilpīgākā tehnoloģija. Sākotnēji šī tehnoloģija bija paredzēta TOP pozīciju vadītāju un retu speciālistu atlasei, galvenokārt, starptautiskām kompānijām, bet balstoties uz mūsdienas situāciju personāla tirgū, šo tehnoloģiju nākas izmantot visu līmeņu speciālistu meklēšanai. Klienta ieguvums, pielietojot šo tehnoloģiju, ir praktiski 100% garantija  meklējamā kandidāta rezultatīvai meklēšanai un piesaistei. Šajā procesā visbūtiskākais ir personāla speciālista (headhunter) kvalifikācija un profesionalitāte.

Atšķirībā no daudziem rekruteriem, kuri izmanto tikai savas datu bāzes resursus, lai “pārdotu” speciālistus, vidējā līmeņa un TOP menedžerus, mēs meklējam darbinieku, kurš ir spējīgs risināt noteiktus uzdevumus. Izmantojot tehnoloģiju „executive search”, mēs atrodam ne tikai darbinieku atbilstošu klienta prasībām, bet gan speciālistu, kurš ir spējīgs risināt tādus uzdevumus, kā kompānijas apgrozījuma palielināšana, biznesa nozares attīstība vai kompānijas pārstāvniecības/filiāles dibināšana. Šādus uzdevumus ir iespējams risināt tikai izprotot klienta biznesu un izprotot situāciju darba tirgū.